Obecnie, na szczęście, dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju strojów kąpielowych. Nie zawsze kobiety miały to szczęście: jeszcze nieco ponad 100 lat temu, panie musiały zakładać na plaże długie suknie i specjalne buty, a szczytem ekstrawagancji było dołączenie do tego zestawu… plażowej torebki.

Idealne kostiumy kąpielowe na lato

Strój kąpielowy

Kostiumy kąpielowe występują w wielu różnych rodzajach, dzięki czemu dobranie odpowiedniego modelu do gustu oraz sylwetki nie powinno być trudne.

Wśród różnego rodzaju kostiumów można wyróżnić stroje dwuczęściowe i jednoczęściowe. Obydwa te rodzaje mają swoje wielbicielki i przeciwniczki. Kostium jednoczęściowy jest zdecydowanie lepszym wyborem na basen, gdyż nie zsuwa się, jednak to nie znaczy, że nie można założyć stroju dwuczęściowego.

Jednocześnie do plażowania nad jeziorem czy na nadmorskiej plaży, lepiej rozważyć zakup stroju dwuczęściowego, który jest dużo łatwiejszy w założeniu w warunkach polowych, a przy tym pozwala na uzyskanie lepszej opalenizny.

Stroje kąpielowe jednoczęściowe – dla kogo?

Ten rodzaj strojów zdecydowanie lepiej sprawdzi się dla pań, które nie lubią odsłaniać zbyt wiele ciała. Mocno zabudowany, chroni nie tylko przed promieniami słonecznymi, ale również przed zbyt mocną ekspozycją na spojrzenia innych.

Fanki strojów jednoczęściowych powinny koniecznie sprawdzić wszelkie dostępne modele.

Dostępne są między innymi klasyczne modele jednoczęściowe w różnych wersjach kolorystycznych, a także nieco bardziej odważne rodzaje. Dla pań, które mają ochotę odsłonić nieco ciała, polecamy stroje jednoczęściowe z wycięciem w talii. Warto pamiętać, że taki krój wymaga nienagannej sylwetki w obrębie talii.

Na szczęście panie o nieco bardziej kobiecych kształtach nie są skazane na najprostsze kostiumy. Stój o fantazyjnym wzorze pomoże odwrócić uwagę od nadmiarowych centymetrów, a przepasanie w okolicach biustu świetnie podkreśli piersi. Usztywnione miseczki utrzymają je w miejscu, dodatkowo uwydatniając.

Kobiety chcące optycznie wydłużyć nogi, powinny zdecydować się na prosty, jednokolorowy kostium z eleganckim odcięciem pod biustem. Taki krój pozwala na wywołanie wrażenia, że nogi są znacznie dłuższe.

Jak dobrać strój dwuczęściowy do figury?

Kostium Kąpielowy

Stroje kąpielowe dwuczęściowe nie muszą być przeznaczone wyłącznie dla pań o perfekcyjnych wymiarach.

Jeśli kobieta marzy o dwuczęściowym stroju, ale jednocześnie nie ma ochoty na klasyczne bikini, może wybrać kostium o podwyższonym stanie. Taki krój pozwala na idealne uwydatnienie kobiecych kształtów, bez jednoczesnego podkreślania ewentualnych dodatkowych centymetrów w pasie.

Dla bardzo odważnych pań dostępne są między innymi stroje bikini częściowo wykonane z paseczków materiału. Taki fason doskonale podkreśla figurę i zapewnia spojrzenia z każdej strony.

Niezależnie od wybranego kroju, dostępnych jest wiele wersji kolorystycznych – od wzorzystych kostiumów, poprzez jednokolorowe w neonowych barwach, aż po bikini w stonowanych kolorach dla wielbicielek prostoty. Wybór jest w pełni uzależniony od gustu, a dzięki mnogości opcji… z pewnością nie będzie łatwo się zdecydować.