Jak dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza

Jak dobrać rozmiar biustonosza 1Wybór odpowiedniego biustonosza jest niezwykle ważną kwestią, ale znalezienie tego idealnego nie zawsze jest łatwym zadaniem. Najlepiej byłoby odwiedzić doświadczoną brafitterkę, która dobierze dla nas idealny model i rozmiar stanika. Nie jest to jednak konieczność, gdyż bez tego można samodzielnie dobrać biustonosz. Trzeba oczywiście poznać swoje wymiary i zapoznać się z tabelą rozmiarów.

Dobrze dobrany biustonosz to podstawa

Zadaniem biustonosza wcale nie jest zakrycie piersi, ale właściwe podtrzymanie biustu i zapewnienie kręgosłupowi wsparcia. Prawidłowo dopasowany musi spełniać należycie swoją funkcję. Wpłynie to korzystnie na wygląd zarówno biustu, jak i całej sylwetki. Nie mówiąc już o większym komforcie i pewności siebie oraz lepszym nastroju. Trzeba pamiętać tym, że biust cały czas się zmienia i nikt nie będzie nosił przez całe życie tego samego rozmiaru stanika. Zmienia się on na przestrzeni czasu i tak naprawdę należy dokonywać stosownych pomiarów za każdym razem, gdy chce się kupić nowy biustonosz. Wystarczy zmniejszenie się masy ciała czy przybranie na władze, aby zmienił się rozmiar biustu. Kolejną kwestią jest to, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów staników, które różnią się budową. Nic nam nawet po najpiękniejszym biustonoszu, jeśli będzie on uwierał, przesuwał się i będzie trzeba cały czas go poprawiać.

Jak dobrać rozmiar biustonosza?

Pierwszym krokiem jest zmierzenie obwodu pod biustem, co trzeba zrobić, stojąc prosto i swobodnie oddychając. Centymetr krawiecki należy przykładać wokół ciała, ciasno pod biustem. Uzyskany obwód równa się optymalnemu rozmiarowi stanika w odstępach co 5 cm. Kolejnym krokiem jest zmierzenie obwodu w biuście. Centymetr należy przyłożyć do najszerszego miejsca biustu. Nie może on jednak zbyt mocno ściskać piersi, ale być przyłożony swobodnie. Powinien być na jednakowej wysokości – nie tylko z przodu na piersiach, ale też na plecach. Na tym jeszcze nie koniec. Trzeba również obliczyć wielkość miseczki. Jak to zrobić? Odpowiedni rozmiar uzyskamy z różnicy między obwodami pod biustem i w biuście. Przykładowo jeśli różnica między obwodami pod biustem i w biuście wynosi 12-13 cm, to wskazuje to na miseczkę A. Z kolei różnica 14-15 cm to miseczka B. W zależności od wybranej marki biustonosza należy zapoznać się z rozmiarówką producenta. Nie istnieje jeden uniwersalny rozmiar stanika, który będzie pasował do każdej kobiety. Warto jednak kierować się tabelami rozmiarów, co ułatwi znalezienie tego odpowiedniego. Dostępne są one na stronie – TABELA ROZMIARÓW lub w opisie konkretnego modelu produktu. Na właściwy rozmiar biustonosza składają się dwa elementy – obwód pod biustem wyrażony w centymetrach i oznaczany liczbami oraz wielkość miseczki mierzonej w centymetrach, co oznacza się wielkimi literami.

Czas na przymierzenie

Jak dobrać rozmiar biustonosza 2

Jeśli mamy już wybrany biustonosz, przychodzi czas na najważniejsze, czyli na jego przymierzenie. Mając go na sobie, trzeba się pochylić do przodu i ułożyć piersi w miseczkach, aby były równo wypełnione. Stanik nie może uwierać w żadnym miejscu. Jedną dłonią wgarniamy delikatnie piersi spod pachy, a drugą przytrzymujemy fiszbinem. Optymalnym rozmiarem stanika będzie ten, którego miseczkę będzie można wypełnić piersią bez powstania zagnieceń na materiale i psutych przestrzeni. Nie może być tak, że biust będzie z jakiejś strony wypływał. Kształt dekoltu i biustu powinien być regularny, ładnie się zaokrąglać. Z kolei fiszbiny powinny zakrywać całe piersi, nie uciskając ich ani w żaden sposób nie deformując. Kolejną kwestią jest dopasowanie ramiączek.

Jaki rodzaj biustonosza wybrać?

Do dyspozycji mamy:

Biustonosze miękkie, Miseczki nie mają żadnego usztywnienia, dodatkowej warstwy gąbki ani innego wypełnienia. Dostępne są w wersji z fiszbinami i bez nich. Szyje się je z różnych materiałów. Mogą być gładkie i nieprzejrzyste lub przejrzyste czy półprzejrzyste.

Biustonosze Usztywniane i Biustonosze półusztywniane, W przypadku biustonoszy półusztywnianych tylko dolna część jest wzmacniana pianką/gąbką, a na górną składa się miękka tkanina. Może mieć postać koronki czy siateczki. Modele usztywniane są w całości wyłożone pianką czy gąbką.

Biustonosze Push-up, Biustonosze push-up są rodzajem staników z usztywnieniem w postaci wkładki stanowiącej wypełnienie z gąbki, silikonu czy pianki. Służą do optycznego powiększenia piersi.