Rajstopy to bardzo kobiecy element damskiej stylizacji, nadający nogom wyjątkowo elegancki wygląd. Dostępne są w wielu modelach, wzorach i kolorach, pełnią również ważne funkcje. Odpowiednio dobrane, stanowią uzupełnienie każdej stylizacji. Rajstopy wzorzyste czy gładkie? Sprawdź, które lepiej pasują do Twojej stylizacji.

Rajstopy gładkie

Rajstopy

Jednym z bardziej uniwersalnych produktów pończoszniczych są rajstopy gładkie, pasujące niemal do każdej stylizacji. Pozwalają na uzyskanie nienagannego wyglądu nóg. W zależności od grubości materiału znajdą zastosowanie o każdej porze roku – na rynku dostępne są modele od 5 DEN do 100 DEN. Skrót ten oznacza wagę włókien o określonej długości, z których produkowana jest pończocha. Im wartość DEN jest niższa, tym rajstopy cieńsze i bardziej prześwitujące.

Rajstopy gładkie wykonywane są z różnego rodzaju materiałów, które wpływają na rozciągliwość oraz wytrzymałość rajstop. Większość nowoczesnych rajstop produkowana jest z wykorzystaniem materiału thanelastan, tkaniny o dużej rozciągliwości i kurczliwości, dzięki czemu po ściągnięciu powracają do swojego pierwotnego wyglądu. Innym popularnym materiałem jest lycra, która z łatwością rozciąga się i doskonale przylega do nóg. Rajstopy gładkie kryjące i pół-kryjące wykonywane są z mikrofibry oraz wełny. Po więcej ciekawych inspiracji zapraszamy na stronę: Rajstopy Gładkie.

Ze względu na funkcje, jakie spełniać mają rajstopy, wśród modeli gładkich znaleźć można także rajstopy do zadań specjalnych. Rajstopy damskie nie tylko zapewniają estetyczny i atrakcyjny wygląd nóg, ale występują także w wersji przeciwżylakowej, pielęgnacyjnej czy modelującej. Rajstopy do zadań specjalnych wykonywane są z elastycznych tkanin, zapewniających odpowiedni ucisk. Dzięki temu rajstopy zyskują zdrowotny charakter i wspomagają proces terapeutyczny.

Rajstopy wzorzyste

Rajstopy Damskie

Wzorzyste rajstopy to doskonały dodatek do stylizacji, pod warunkiem zachowania niezbędnego minimalizmu. Rajstopy wzorzyste to silny akcent stroju, który nierzadko stanowi najważniejszy jego element. Warto, aby rajstopy były wtedy jedynym wzorzystym elementem, a reszta stroju pozostawała stonowana. Wzorzyste rajstopy damskie dodadzą modnego charakteru nawet najprostszym stylizacjom, dzięki czemu w kilka chwil odmienisz wygląd każdej małej czarnej.

Ostatnie sezony pokazują, że świat mody zachwycił się geometrycznymi wzorami rajstop, które doskonale pasują do zestawienia z monochromatycznymi stylizacjami. To element obowiązkowy w szafie każdej kobiety, żywo interesującej się modą. Warto zestawić geometryczne wzory rajstop z butami odsłaniającymi stopę.

Na wyjątkowe okazje i romantyczne spotkania we dwoje warto postawić na rajstopy damskie z delikatnym wzorem. Cienki pasek biegnący przez całą długość nogi, pepitka, czy niewielkie kropki sprawdzą się w zestawieniu z eleganckimi strojami. Więcej wzorów i modeli znaleźć można na stronie: Rajstopy Wzorzyste.