Mogłoby się wydawać, że wybór stroju kąpielowego jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa z tym różnie. Z całą pewnością nie ma jednego modelu stroju, który wyglądałby wspaniale na każdej kobiecie, nawet jeśli chodziłoby o ten najpiękniejszy i najdroższy. Każda kobieta ma inną sylwetkę, dlatego wybór stroju kąpielowego jest kwestią indywidualną. Jest wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze tej istotnej części garderoby. Każda kobieta pragnie przecież nie tylko ładnie wyglądać, ale i czuć się komfortowo.

Jaki strój kąpielowy wybrać?

Strój kąpielowy

Jeśli chodzi o kostiumy kąpielowe damskie, to obecnie nie ma na co narzekać, gdyż wybór jest przeogromny. Bogactwo i różnorodność asortymentu sprawia, że każda kobieta znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, łącznie z tymi najbardziej wymagającymi klientkami. Bardzo popularne są jednoczęściowe stroje kąpielowe, które dostępne są pod adresem – Kostiumy jednoczęściowe. Jeśli preferujemy strój z mocno wyciętymi bokami, gdzie góra połączona jest z dołem za pomocą szerokiego paska z przodu, warto wybrać monokini. Jest to strzał w dziesiątkę dla pań z wąską talią i sylwetką klepsydry. Mogą zakładać go kobiety z niewielkim biustem, chcące zakryć nieidealny brzuch i niedoskonałości w postaci blizn czy rozstępów. Inną opcją jest trinkini, które idealnie wygląda na kobietach z płaskim brzuchem i wąską talią. Można też zainwestować w sukienkę kąpielową, co jest uniwersalnym wyborem niemalże dla każdej kobiety.

Kostiumy dwuczęściowe dostaniemy pod adresem: Stroje kąpielowe dwuczęściowe. Tutaj do wyboru mamy klasyczne bikini, które składa się z biustonosza i fig. Dla bardziej odważnych pań jest wersja bikini ze stringami albo nawet transparentne bikini. Trzeba pamiętać o tym, że ten fason stroju kąpielowego jest najbardziej wymagającym i wiele odsłania. Inną opcją jest bardotka, czyli strój kąpielowy składający się z majtek i stanika bez ramiączek. Jeśli lubimy się opalać, to będzie jak znalazł. Nie sprawdzi się jednak podczas pływania. Po bardotkę mogą sięgać posiadaczki zarówno małego, jak i średniego biustu. Halterkini to bikini z zabudowaną górą. Jeszcze inną propozycją jest skirtini, czyli góra składająca się z biustonosza lub koszulki oraz dołu w formie spódniczki – wspaniałe rozwiązanie dla kobiet pragnących zakamuflować zbyt szerokie biodra czy masywne uda. Z kolei tankini składa się z majtek i koszulki. Pozwala na zakrycie odstającego brzucha i braku wcięcia w talii. Można też postawić na sam dół kompletu, czyli na majtki plażowe.

Co jest najbardziej istotne przy wyborze stroju kąpielowego?

Kostiumy kąpielowy

Poszukując dla siebie odpowiedniego stroju kąpielowego, należy zwrócić uwagę na kilka najistotniejszych kwestii. Chodzi tutaj o typ kostiumu, krój, rozmiar, możliwość doboru dołu i góry, cenę, markę i regulację. Kostiumy kąpielowe mogą mieć falbanki i marszczenia, majtki o wysokim stanie, duże wzoru i poziome pasy, ukośne wzory, zdobienia, jednolity kolor. W zależności od tego na jaką opcję padnie wybór, możliwe będzie zaakcentowanie czy wymodelowanie sylwetki lub zatuszowanie pewnych jej niedoskonałości.